Muzea a památky
Myrina - hlavní město s 3400 obyvateli nese své jméno po choti krále Thoa. Již ve 12. století př.n.l. byly položeny základy města a byla postavena pevnost na kopcích, která byla později přestavena Benátčany a Turky v zámek. Tento zámek, znám pod jménem Paleocastro, je dominantou níže položeného přístavu. Za všemi zdmi a kopci se nachází řada obchůdků, restaurací a kaváren, které lákají k posezení.
Pobřeží lemují neoklasické domy tehdejší místní aristokracie, která byla nucena před příchodem Turků odejít. Domy byly postavené v 2.polovině 19.století a tyto rezidence stále patří jejím potomkům.
O kousek dále se nachází malý přístav pro místní rybáře. V této oblasti najdete množství rybích restaurací, kde se podávají čerstvě chycené úlovky. Romantickou večeři vám zajisté zpříjemní idylický pohled na pobřeží a západ slunce..
Na celém ostrově není mnoho muzeí. Největší z nich, Archeologické muzeum, se nachází právě zde, v hlavním městě, v dřívější vládní budově. K vidění tu jsou poklady z celého ostrova – z Poliochni, Kabeiroi či Myriny. Artefakty jsou chronologicky řazené od doby bronzové po římskou nadvládu. Výklad je možný v několika jazycích. Dále je tu Byzantské muzeum a Muzeum církevních pokladů.
Celý ostrov je poset několika nádhernými kosteli, za vidění stojí kostel Panagia Kakkaviotissa, který leží v jeskyni na vrcholku kopce v Thanos a v centru hlavního města stojí kostel Ayia Triada.
Město Myrina je také sídlem bank a dalších služeb. Nachází se tu hlavní nemocnice, která zajišťuje zdravotní péči na ostrově.
V okolí Myriny byl objeven Artemisův chrám, který se datuje do helénské doby. Zachovala se centrální část s několika vyklenutými budovami.
Okolí Myriny - JZ cíp
Plati, tato vesnička leží 2 km jižně od hlavního města. Původně byla situována blíže moři, vedle kostela Ayios Kirikas. Kvůli strachu z napadení pirátů, byla přemístěna k úpatí hory Tourli, kde se nachází i dnes. Nyní Plati nabízí tradiční řeckou atmosféru v krásné přírodě. Rozkládá se v kopcích, které směrem k moři klesají a tím otvírají výhled na krásné okolí a dlouhé písečné pláže. Pobřeží Plati lemují nádherné písečné pláže, které lákají k odpočinku a relaxaci. Malé tradiční taverny, restaurace a obchůdky nabízejí místní výtečné produkty i turistické suvenýry.
Thanos, oblast jedněch z nejkrásnějších pláží ostrova. I tuto vesnici stihl podobný osud a byla několikrát přesunuta. Nyní se nachází 2 km jiho-východně od Platy. Stojí zde kostel Panagia Kakkaviotissa.
Kaspakas leží severně od Myriny na svazích Mt. Ayios Athanasios. V současnosti jedna z největších vesnic. Pořádají se zde s velkým úspěchem klasické řecké svatební obřady.
Kornos ,vyvěrají se zde horké prameny o teplotě 44 0 C. Návštěvníci je vyhledávají pro zjevné terapeutické a léčebné účinky. Dají se využívat jako přírodní koupele či popíjet. Voda je považována za velmi kvalitní pitnou vodu s nízkým obsahem soli.
Atsiki - střed ostrova
Tato oblast se vyznačuje rozmanitostí místních vesnic z důvodu rozličnosti terénu.
Atsiki, sídlo městské správy ležící na centrální plošině blízko letiště. V minulosti se zde hojně pěstovaly olivovníky a fíkovníky. Nyní se zde produkují sladkosti, chléb a vyvážejí se nealkoholické nápoje. Za vidění stojí majestátný kamenný kostel. Místní pláž se pyšní zajímavými kamennými útvary.
Varos, malá vesnice na cestě do Kotsinos. Říká se, že slavná limnijská půda pochází právě odtud.
Lychna, první vesnice, která je k vidění při cestě lodí do Mudros. Vyrábí se tu sýry, které se exportují nejen do Evropy.
Sardes, vesnice ležící v hornaté části ostrova. Za návštěvu stojí místní taverny, které nabízí masité pokrmy přímo od místních chovatelů dobytka.
Katalakkos, nachází se zde jedny z nejdelších a nejklidnějších pláží ostrova. Díky své poloze stále unikají množství chtivých turistů.
Ayios Dimitrios, jedna ze dvou vesnic založena po roce 1922 tureckými uprchlíky. V současnosti exportuje víno, ouzo a hrozinky.
Mudros – V část
Mudros je druhým přístavem Limnosu. Přirozený přístav a přilehlé mokřiny mají nesmírný ekologický význam. K návštěvě vás láká klášter Holy Monastery, britský hřbitov a nádherné pláže Havouli a Fanaraki.
Roussopouli, vesnice se zbytky původních kostelů a opevnění. Většinou se jedná o zbytky mramorových sloupů, které potvrzují existenci Byzantské říše.
Kaminia- Poliochni, město Héfaista a Myriny. Vykopávky poukazují na dobu helénského osídlení i římské invaze.Místní kostel je věnován sv. Alexandru Ayios Alexandros a stojí v oblasti Sokastro. Je tu k vidění sbírka maleb světců místního malíře Zographa. Vesnice je známá pro své výtečné červené víno a anýz, surovinu potřebnou k výrobě ouza.
Ayia Sophia , jedná se o malebnou vesnici, která se bohužel zachovala jen v ruinách. Před vstupem do vesnice návštěvníky přivítá divoký tymián a rozlehlé vinice. Za zmínku stojí i pohled na 4 opuštěné větrné mlýny. Při odchodu nezapomeňte navštívit krásnou pláž Skidi.